Paź 15 2016

Jak sprawdzić RRSO kredytu?

Published by at 12:47 under Kredyty

Jak-sprawdzić-RRSO-kredytu?

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, jest najważniejszym elementem kosztów kredytu. Warto wiedzieć, jak sprawdzić wysokość RRSO kredytów w poszczególnych bankach.

To proste: albo sami ją wyliczamy za pomocą kalkulatorów kredytowych, albo sprawdzamy ją w zestawieniach najlepszych kredytów bankowych, jakie na przykład proponuje swoim klientom Comperia.pl. W zestawieniu najkorzystniejszych kredytów gotówkowych tej porównywarki kredytowej RRSO podawana jest przy każdej ofercie kredytów gotówkowych. W tej chwili na podium w kategorii „najniższa RRSO są takie banki, jak Eurobank, gdzie RRSO zaczyna się już od 6,79 proc. Bank niestety pobiera dużą prowizję w wysokości aż 3,60 proc. Bank ten proponuje również kredyty z wyższą RRSO, np. 7,18 proc. i prowizją 4,20 proc., a także z 7,37 proc. i prowizją 4,60 proc. Drugi w kolejności, ING Bank Śląski, nie pobiera w ogóle prowizji, ale RRSO w tym banku wynosi aż 8,06 proc. Trzeci bank w tej klasyfikacji, BNP Paribas, oferuje RRSO w wysokości 9,23 proc. oraz prowizję 2,99 proc. Warto sprawdzić oferty innych banków, takich jak chociażby Deutsche Bank, oraz banku BGŻ. Generalnie jednak najwięcej ofert kredytów gotówkowych o najniższej RRSO ma Eurobank.

Comperia.pl przygotowała zestawienie najlepszych kredytów hipotecznych. Przy tego rodzaju ofertach również podawana jest RRSO, a nie zawsze tak się zdarza, bowiem często banki podają jedynie wysokość marży. O obliczenie RRSO muszą się wówczas martwić klienci zabiegający o kredyty bankowe. Przypomnijmy, iż RRSO jest to oprocentowanie nominalne plus wszystkie dodatkowe koszty. Przy jej obliczeniu potrzebne będzie oprocentowanie nominalne kredytu, które znajdziemy na stronach internetowych rządu oraz RPP, oraz wszystkie dodatkowe koszty. Jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne, to najniższą RRSO mają w tej chwili takie banki, jak Bank Pocztowy, Deutsche Bank oraz PKO BP.

Przy kredytach samochodowych w rankingu Comperia.pl również podawana jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. W tym rankingu przodują mBank, Getin Bank oraz BNP Paribas. Pamiętać jednak należy, że choć koszty kredytu są bardzo ważne, nie mniej istotne są warunki kredytowania i spłaty zobowiązania. I jeszcze jedna istotna rzecz: aby wybrać jak najkorzystniejszy kredyt bankowy, najlepiej zwrócić się do doradców finansowych, którzy posiadają cały wachlarz ofert z różnych banków i potrafią dobrać kredyt do potrzeb i możliwości finansowych klienta. Najlepiej korzystać z porad uznanych na rynku finansowym firm doradztwa finansowego, ponieważ zatrudniają tylko fachowców. Można liczyć, że ich porady będą dla nas pożyteczne, szczególnie jeżeli chodzi o długoterminowe kredyty hipoteczne, które są spłacane nawet przez 35 lat.

Możliwość komentowania Jak sprawdzić RRSO kredytu? została wyłączona