Najtańszy kredyt gotówkowy

4 lutego 2013

Gotówka ma to do siebie, że lubi kończyć się w najmniej przewidywalnych momentach. Zresztą nawet jeśli moment nie jest najgorszy, to bywają chwilę, że może zabraknąć tych kilku tysięcy na zakup potrzebnego sprzętu RTV lub AGD, a czasami też na zakup wymarzonego auta. Niekiedy po prostu brakuje nam na jakieś bieżące wydatki. Jeśli nie mamy oszczędności, to pojawia się problem. Taki problem może rozwiązać wizyta u bogatego wujka lub też po prostu i bez większego tłumaczenia – najtańszy kredyt gotówkowy. Gdzie i jak taki kredyt znaleźć? Bo wiadomo, że ten najtańszy może okazać się w ogólnym rozrachunku dużo korzystniejszy niż ten, któremu do miana najlepszego dużo brakuje. Zakładając, że jeden kredyt oferuje nam 20 zł niższą ratę od drugiego, to w ciągu np. 60 miesięcy, czyli 5 lat, przepłacamy 1200zł. Chyba niewiele osób może powiedzieć, że to kwota nieznacząca?

Oczywiście nie twierdzę, że kwota 1200zł zbawi nas czy kogokolwiek, bo w ciągu 5 lat jest to nie tak wiele, jednak jeśli takich rat nazbieramy więcej, to okazuje się, że wiele pieniędzy przecieka nam przez palce tylko dlatego, że nie chciało nam się poświęcić odpowiedniej ilości czasu, aby znaleźć i złożyć wniosek o najtańszy kredyt gotówkowy. A więc jeśli już doszliśmy do wniosku, że chcemy włożyć odrobinę starań, to jak się do tego zabrać?

Nie będę wielkim odkrywcą, wybitnym specjalistą czy innym mentorem. Powiem wprost, bo proste rozwiązania bywają najlepsze. Tutaj pomoże nam Internet. Nie kierowałbym się jednak poradami „fachowców” z for internetowych, a chodzi mi raczej o konkrety, które może zaoferować nam na przykład porównywarka kredytów. Jeżeli znajdziemy takie narzędzie, to wówczas wystarczy, że wybierzemy opcje, które będą nam odpowiadać – czyli potrzebną kwotę kredytu, okres i jakie banki wchodzą w grę. Jeśli wybierzemy już te dane, to porównywarka przedstawi nam listę wszystkich dostępnych obecnie na rynku kredytów, a zacznie od najlepszych. Łatwo jest w ten sposób znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, bo dokładnie poznamy wysokość raty w danym banku.